Sony PlayStation 4 – recenzia

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 10 rokmi 6 mesiacmi 5 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Áno aj ja občas hrám hry veď som len človek, ktorý občas potrebuje aj takýto virtuálny relax. Po troch úspešných verziách hernej konzoly tu máme ich najmladšieho člena Sony PlayStation 4, ktorých sa za prvý deň predaja predalo viac ako milión kusov. Tak ako to už býva zvykom pri všetkých vylepšeniach aj tu sme deklarovali novú “hračku” ako niečo veľkolepé, úžasné a neopakovateľne dokonalé … Ladies and gentleman prichádza nová generácia herných konzol.

Nové hry, ktoré prichádzajú na novú hernú konzolu môžete hrať kdekoľvek, akokoľvek a kedykoľvek chcete (samozrejme ak nechcete robiť niečo iné a to hlavne vďaka systému špeciálne postaveného pre uspokojenie potrieb hráča o čo sa postarali najlepší vývojári sveta. Hry môžete hrať už počas toho ako ich sťahujete z obchodu PayStation Store a konzolu je možné aktualizovať aj vtedy keď je v režime off. Čo sa mne osobne páči je spôsob prístupu do pamäte kedy môžete okamžite hrať hru tam kde ste skončili vďaka režimu sespend, ktorý nás zbaví rozsiahleho a otravného načítavania a umožňuje nám pokračovať úplne ľahkým stračením tlačidla napájania. A teraz dávajte dobrý pozor milý hráči, radšej si sadnite. Konzola obsahuje technológiu Gaikai, ktorá vám takmer vyrazí dych. Umožňuje totiž vyskúšať ktorúkoľvek hru, ktorá vás zaujma už v PlayStation Store a to okamžite.

Playstation4

Predpokladám, že máte priateľov, ktorý tiež hrávajú na tejto konzole. A vy si môžete s ľahkosťou pozrieť aké hry hrávajú, môžete si taktiež pozrieť čo zaujmavé alebo nudné vás čaká v telke, pozriete si filmy a hudbu, ktorú odporúčajú špeciálne špeciálne pre vás v novo navrhnutom PlayStation 4 menu. Výborná je aj funkcia, kedy sa vám v hre nedarí prekonať nejaký level tak sa vaši priatelia k vám môžu pripojiť aby vám pomohli, alebo vám poradiť v reálnom čase vďaka Ustream. Ako ďalšiu vychytávku spomeniem že si môžete zahrať na “playku” Vita cez Wi-Fi vďaka Remote Play vaše obľúbené hry. Aj v priebehu hrania hier môžete používať celý rad aplikácií ako je napr. webový prehliadač. Nová app PlayStation umožňuje zmeniť náš smarphone na druhú obrazovku, napr. pre zobrazenie mapy, ako si môžeme na ňom pozrieť ako riešia danú hru priatelia. PlayStation Network nám ponúka spájanie hráčov do väčšieho sveta zážitkov.

PlayStation 4 vývojári od základu navrhli tak, aby nám zabezpečila úplne najlepšie hry a najrealistickejší zážitok. Ako som už spomínala vyššie pracovali na nej najlepší vývojári, ktorý uplatnili svoju tvorivosť a tým posunuli hranice hier do iného “levelu” pre špeciálne potreby hráčov. Nové funkcie boli úmyselne zabudované do hardvérovej architektúry a to pre sociálnu interakciu, ktorá je stredobodom PlayStation 4 zážitkov. Konzola umožňuje vďaka dedikovaným, neustále zapnutým systémom video kompresie a dekompresie bezproblémové nahrávanie hier. Po prvý krát v histórii Sony PlayStation môžeme zdieľať svoje víťazstvá stačením tlačidla. Stlačením tlačidla “Share” na ovládači, vyberieme si čas z niekoľkých posledných minút hry, označíme ho a vrátime sa do hry. Video sa nahráva počas hry. Môžeme jednoducho zdieľať svoje fotky a videá s priateľmi na soc.sieťach ako sú napr. Facebook. Konzola ponúka funkciu “režim spánku”, ktorý ako každá iná elektronika v tomto režime udržuje systém v stave nízkej spotreby pri zachovaní hry. Odpadá nám čakanie na nahratie a spustenie hry, už nám stačí kliknúť na tlačidlo napájania a môžeme hrať na mieste kde sme naposeldy skončili.

V novom menu si môžeme prezerať herné informácie týkajúce sa našich priateľov, zobraziť ich hry, alebo získať informácie o odporúčanom obsahu vrátane hier, televíznych relácií a filmov. Konzola dokáže obohodatiť náš zážitok tým, že splní všetky naše možné potreby. Funkcia Remote Play na konzole umožňuje prístup k celému potenciálu konzoly PlayStation Vita, vďaka čomu sa z nej stáva dokonalé prenosné zariadenie. S prenosnou konzolou dokážeme bez problémov hrať mnoho hier pre PlayStation 4 na peknom 5″ displeji prostredníctvom prístupových bodov Wi-Fi v lokálnej sieti. Môžeme si predĺžiť svoj herný čas vďaka možnosti začať hrať i počas sťahovania. Keď si kúpime hru, ktorá obsahuje funkciu PlayGo, stiahne konzola najskôr časť hry, aby sme mohli začať hrať, a zvyšok sa v priebehu samotného hrania ešte sťahuje na pozadí.

Playstation4_1

Samozrejme konzola prináša aj veľa technických vychytávok ako je chat s priateľmi, a sledovanie ich hier, ktoré sme spomínali už vyššie. K dispozícii máme CPU: x86 64bit AMD Jaguar, 8 jadier a GPU: 1,84 TFlops, AMD založená na novej generácii Radeonov. 8GB GDDR5 pamäť, audio výstup: AV výstup, HDMI, Analog-AV, digitálny výstup (optický), pevný disk: 500GB (čo je viac ako mám ja teraz na mojom notebooku :-) a vyvažujem si to nekomfortne externým diskom). Bezdrôtový ovládač DualShock 4 prenášaný signál prostredníctom Bluetooth. Mechaniku DVD 8x ktorá je určená len na čítanie a k tomu BD 6x. Vstupy a výstupy? Áno máme aj tie: Vstupy/Výstupy I/O Super-Speed USB (USB 3.0), AUX. A čo sa týka komunikácie tak tu máme k dispozícii Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T), IEEE 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 (EDR).

V balení si nájdeme samozrejme Konzolu PlayStation 4 + Dualshock 4 bezdrôtový ovládač, prekvapivo Monofónne sluchátka, Sieťový kábel AC, štandardne Kábel HDMI a Kábel USB.

Konzole sa darí . Sony predal za prvý deň milión nových konzol PlayStation 4

Tento produkt si môžete zakúpiť  za najlepšiu cenu napríklad cez heuréku .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *