Slovenský startup AeroMobil – lietajúce auto mieri do USA !

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 3 rokmi 3 mesiacmi 4 dnami preto informácie už nemusia byť aktuálne.

Naozaj jedinečný prototyp lietajúceho auta 2.5 ktorý bol predstavený aj na našom slovenskom TEDx v Bratislave nemá konkurenciu. O vývoj sa postaral dizajnér, konštruktér, pedagóg a zakladateľ katedry transport dizajnu na VŠVU v Bratislave. O tento slovenský startup sa zaujíma aj . No veď koho by nezaujalo konečne funkčné ?

Bol som fascinovaný keď som prvý krát uvidel video a fotografie toho čo dokázal stvoriť Štefan Klein . Vyrobiť lietajúce auto na Slovensku s velkými plánmi a budúcnosťou . Aj tak by sme mohli nazvať situácie ktoré aeromobil ešte len určite čakajú.

Začiatky

Lietajúce auto začalo v roku 1990 ako futuristický a nie celkom reálny AeroMobil 1.0. Neskôr prišiel model 2.0, na ktorom Š. Klein pracoval pätnásť rokov. Dnešná generácia, , má už plne funkčný prototyp, ktorý bez problémov zvládne premávku po ceste aj vo vzduchu. Jeho priamym pokračovateľom má byť verzia 3.0, ktorá je naplánovaná na budúci rok a bude určená zrejme na malosériovú výrobu.

aeromobil2

zdroj : www.

Vlastnosti

AeroMobil je postavený z ultraľahkých uhlíkových vlákien, takže celé vozidlo má hmotnosť len 450 kilogramov. Stačí mu menej výkonný motor Rotax 912, ktorý sa bežne používa v ultraľahkých a bezpilotných lietadlách. Hybrid má maximálnu rýchlosť 160 kilometrov za hodinu na zemi a 200 kilometrov za hodinu vo vzduchu.

zdroj : www.aeromobil.com

Prezentácia

V zahraničí sa dostal AeroMobil najviac do povedomia pri prezentácií na leteckom veľtrhu v kanadskom Montreale , kde vyrazil dych firmám ako Boeing a NASA . Okolo projektu sa točia veľmi zaujímavé mená . Podľa môjho názoru je budúcnosť tohto projektu nespochybniteľná .

aeromobil2-3

zdroj : www.aeromobil.com

Cena a dostupnosť

AeroMobil by sa mal predávať najmä v USA a jeho cena by mohla byť okolo 120 tisíc eur. Konečná cena však bude závisieť od vybavenia . Ambície však siahajú do vyššej cenovej skupiny kde je viac akcentovaný dizajn .

Firma chce na budúci rok predstaviť verziu  ktorá bude určená zrejme na malosériovú výrobu .

AeroMobil v médiach

Lietajúce auto zaujalo desiatky zahraničných novín a televízií – od BBC cez Wall Street Journal až po Fox News. Moderátor americkej televízie CNBC povedal, že slovenské lietajúce auto je viac „cool“ ako Twitter a malo by ísť na burzu.

aeromobil2-4

zdroj : www.aeromobil.com

Viac informácií o tomto projekte sa môžete dozvedieť na oficiálnych stránkach www.aeromobil.com

O AeroMobile v Slovenských médiách :

   • Lukáš Prelovský

    O autorovi : Lukáš Prelovský

    Moje témy sú internetový marketing , rozbiehanie eshopov , tvorba webov , webdesign a návody na software. Som zakladateľom bezplatného eShop poradenstva a združovania WooCommerce SK + CZ komunity na Facebooku.Viac na stánke o mne. Sledujte ma na Facebooku , Google plus + alebo Twitteri. Ak chcete nadupaný Web alebo Eshop kliknite pre SK alebo CZ trh.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *