Slovák predstavil autonómne data centrum budúcnosti. RoboNodes má výrazne zvýšiť efektivitu data centier

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 7 rokmi 11 mesiacmi 27 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Energia potrebná pre chod data centier sa z roka na rok zvyšuje čo predstavuje jednu z veľkých výziev pre spomalenie globálneho oteplovania. RoboNodes je inovatívne riešenie na zvýšenie efektivity a využitie odpadového tepla.

Miami, FL, July 19, 2016

PayPerHost.com predstavuje svoju druhú veľkú inováciu. Po tom ako úspšne otriasli trhom web hostingu tým, že ako prvý na svete zaviedli nový spôsob účtovania, pri ktorom zákazníci neplatia za nevyužité dáta(pay-as-you-go), PayPerHost predstavuje RoboNodes. Plne autonómne, ultra dense, ultra efektívne data centrum budúcnosti.

V dnešnom typickom data centre sa studený vzduch privedie do serverovne a tisíce malých ventilátorov v serveroch prefukujú vzduch cez servery. Horúcy vzduch vychádzajúci zo serverov sa zmiešaním zo studeným vzduchom stratí. V lepších prípadoch sú studené a teplé uličky oddelené, no àni toto riešenie nie je zďaleka efektívne.

“Serverový rack má viac ako 50 rokov. ” povedal Szabó. “V data centrách nie je žiadna iná technológia, ktorá tam vydržala tak dlho.”

pph_zsolt_szabo

RoboNodes pozostáva z atypického servera a racku. Vzduch, ktorý sa používa na chladenie je kompletne izolovaný od vzduchu v serverovni, čo znamená, že sa zachytáva všetko teplo, ktoré sa je následne možné použiť na vykurovanie budov alebo na prerobiť naspäť na elektrickú energiu. Výslednú telplotu je možné regulovať vzduchovnýmy ventilmy, aby sa nestalo, že niektorý zo serverov sa chladí viac ako je potrebné.

robonodes

V prípade ak akýkoľvek server zlyhá, celý server sa vymení robotizovaným vozidlom, ako je ukázané na videu. Výhoda tohto riešenia je, že v serverovni nemusí byť žiadny personál a data centrá je možné roztrúsiť na viac menšich lokalít. RoboNodes môžu byť umiestnené aj na chladných miestach ďaleko od civilizácie a kompletne spravované na diaľku.

“Sme globálnym lídrom v pay-as-you-go web hostingu, čo znamená, že potrebujeme veľa IT infraštruktúry.” povedal Szabó. “Pracovať s komoditným HW je komplikované a neefektívne. Myšlienka na RoboNodes teda prišla po našej nutnosti po efektivnej IT infraštruktúre. Náš web hosting stojí v priemere iba $1 mesačne, čo nás neustále ženie k dosahovanie vyššej effektívnosti.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *