Návod : Ako si zabezpečiť heslo na pokeci alebo facebooku ?

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 8 mesiacmi 2 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Množstvo hľadaní v google na túto tému. Zabezpečenie účtu a bezpečnosť je v každom prípade krok číslo jedna! Tu je tip ako neprísť o účet na pokeci či facebook-u podceňovaním bezpečnostných odporúčaní.

Aj dnes sa nájdu ľudia ktorý nepoznajú alternatívu. Nezadávajú si do svojich registrácii na weboch Alternatívny email (email – cez ktorý je možné vygenerovať nové heslo pri strate či zneužití účtu. Po tomto kroku Vám nové heslo príde na alternatívny email).

Konkrétne na webe pokec.sk majú ľudia neustály problém z heslom, často ho zabúdajú alebo ho majú uložené a neskôr si na heslo nevedia spomenúť ako niektorý na ICQ.

Zabezpečenie účtu je v mnohých prípadoch nutné, podľa mňa by tie základné kroky pri registrácii mal vyplniť každý. Iba tak predídeme strate účtu. Do formulárov uvádzajte pravdivé emailové adresy!

Návod na nastavenie alternatívneho emailu na pokeci – www.pokec.sk :

1 Krok :

Po prihlásení na pokec.sk pôjdeme do svojho užívateľského profilu

2 Krok :

Pod našou fotkou v profile nájdeme možnosť – Upraviť základné údaje .

3.Krok :

V sekcii moje údaje zvolíme možnosť Zmena e-mailu, kde zadáme alternatívny email, napíšeme svoje aktuálne heslo k účtu a odošleme. Po tomto kroku musíme ísť do emailu – toho čo sme tam zadali – alternatívneho , kde nám príde z pokecu správa, odkaz v ňom musíme kliknutím aktivovať. Týmto krokom sme aktivovali nový alternatívny email.

Návod na nastavenie alternatívneho emailu na www.facebook.com :

1 Krok :

Po prihlásení na portáli facebook.com na úvodnej stránke sk-sk.facebook.com

2 Krok : choďte v hornej časti webu na položku:

Nastavenia – Nastavenia účtu/ E-mail / do tohto políčka zadajte svoj nový alternatívny email. Prostredníctvom tohto emailu sa budete aj prihlasovať na facebook.com .

3.Krok :

Pri strate hesla stačí ísť na adresu http://www.facebook.com/reset.php a stlačte tlačidlo resetovať heslo. Po tomto kroku vám príde nové  vygenerované heslo na zadaný alternatívny email.

Nastavenie alternatívneho emailu je prvý a najdôležitejší krok k zabezpečenia účtu na akomkolvek webe ,iba tak sa uistíte že o svoj užívateľský účet jednoducho neprídete.

Odporúčam taktiež zabezpečenie účtov pomocou sms overovania.

4 thoughts on “Návod : Ako si zabezpečiť heslo na pokeci alebo facebooku ?

  1. Dobrý večer, chcela by som poprosít´ ozmenu hesla na pokeci! Na koľko by som potrebovala niečo lakšie aby som zmenila heslo,som už stáršia. Ďakujem za pochopenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *