Návod ako odstrániť vírus policie české republiky úplne zadarmo

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 10 rokmi 11 mesiacmi 3 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Pár dní dozadu som sa stretol s veľmi zaujimavým vírusom . Známej sa nainfikoval pc. Na prvý pohľad pre niektorých obyčajných užívateľov vírus pôsobí veľmi strašidelne. Ide o vírus ktorý ak máte napríklad zapnutú webkameru tak Vás odfotografuje, použije názov počítača k určenia Vášho mena a následne Vám zablokuje počítač k bežnému používaniu a na obrazovke Vám ukazuje , požaduje  a vydiera Vás k zaplateniu sumy 2000kč ako pokuty za údajné porušenie autorských práv. V tomto návode Vám ukážem ako vírus rýchlo a úplne jednoducho odstrániť behom pár minút.

V danom prípade sa jedná o zrejme veľmi sofistikovanú internetovú mafiu ktorá daným spôsobom zneužíva neznalosť a zneužíva dôveryhodnosť obyčajných ľudí za účelom získania finančnej sumy . O tom, či sa malware odstráni po zaplatení  sumy som nezisťoval .

Podľa médií a internetovom vyhľadávaní problému som dospel k záveru že polícia v ČR zrejme neviem voči takejto forme nelegálnej činnosti bojovať.

virusceskepolciie

 

Niektoré firmy v CZ si dokonca s tohto robia dobrý biznis a ľuďom daný vírus odstraňujú za nemalé peniaze. Má to však svoje opodstatnenie veľa neznalých sa bojí o svoje cenné dáta na disku a tak nemá inú možnosť ako rýchlo situáciu vyriešiť. My sa však budeme momentálne dištancovať od možnosti platiť za niečo nezmyselné a ukážeme si návod ktorý Vám odstráni dané problémy úplne zadarmo a navyše bez akýchkoľvek mega znalostí do počítačov.

Popis rýchleho a funkčného odstránenia :

Obnovte si poslednú zálohu systému windows , nechajte antivírusový program v mojom prípade Avast prejsť po obnove kontrolu disku a následne Vás avast vyzve aj na kontrolu disku po reštarte PC čo odkliknite že máte záujem . V tomto prípade po reštarte PC od Vás bude vyžadovať software informáciu čo má robiť v prípade že sa nejaké hrozby nájdu. Stlačte príslušné tlačidlo na klávesnici a označte položku vymazať vírus v prípade nájdenia . V mojom prípade to bolo na položke číslo 2 .

Návod a úplný postup krok po kroku:

 •  1. Vypneme zavírovaný pcZapneme počítač a hneď stláčame F8 – tlačidlo , podržte ho stlačený –  Kláves F8 musíte stlačiť predtým, než sa zobrazí logo systému Windows. Ak sa zobrazí logo  systému Windows, bude nutné pokus o stlačenie klávesu F8 zopakovať. Jedná sa o prechod do núdzového režimu  (Safe Mode) systému windows xp alebo windows 7 . (Viac info o tomto kroku napr TU .)
 •  2. Pomocou šípok vyberte Núdzový režim (Safe Mode) alebo Núdzový režim s použitím siete (Safe Mode with Networking) a stlačte ENTER.

F8_safemode-nudzovy rezim

 •  3. PC sa zapne do núdzového režimu safe mode.
 •  4. Otvorte si Položku Tento počítač prípadne Prieskumník alebo nejaký priečinok a do horného riadku zadajte cestu C:\Windows\System32\restore\rstrui.exe  – funguje vo windows xp , vo windows 7 : Spustite nástroj Obnovenie systému takto: Kliknite na tlačidlo Start – tlačidla Štart, do vyhľadávacieho poľa zadajte text Obnovovanie systému a v zozname výsledkov kliknite na položku Obnovovanie systému. Vyžaduje sa oprávnenie správca.Pokiaľ vás systém vyzve na zadanie hesla správcu alebo potvrdenie, zadajte heslo alebo potvrďte akciu.

Ukážka v systéme windows XP .

obnova xp windowsu

 •  5. Vyberte si deň a hodinu obnovy ktorá je k dispozícii. Najlepšie je dať si napríklad obnovu zo včera . Pozor. Táto obnova obnoví len systémové nastavenia . Nepozmení žiadne dáta na disku iba prevedie PC do posledného funkčného stavu pred kolíziou systému. Ak ste vybrali obnovu a aktivovali ju , počítač by sa mal reštartovať. Týmto ste vírus zablokovali ale neodstránili . Vírus máte naďalej v PC.
 •  6. Po obnove zapneme PC v normálnom režime ako sme ho používali predtým čiže nie núdzovom .
 •  7. Ďalej musíme mať k dispozícií nejaký antivírus ktorým odstránime daný vírus. V mojom prípade pomohol AVAST antivírus bezplatná verzia aj keď on hrozbu nezachytil , odstrániť ju dokázal.
 •  8. Najskôr som musel dať prečistiť disk cez kontrolu disku prostredníctvom antivírusového programu . V avaste je aj možnosť kontroly po reštarte systému na túto akciu Vás software vyzve. Nechajte kontrolu bežať po reštarte PC.
 •  9. Prebehne kontrola ktorá vyhľadáva hrozby vo vašom PC. Po tom ako počítač nájde infikované súbory opýta sa Vás na obrazovke čo má avast robiť s týmito hrozbami.
 •  10. Zvoľte možnosť aby infikované súbory zmazal. Týmto krokom zmažete všetky hrozby ktoré Vám poškodzovali Váš systém .Problém je úplne odstránení a funkčný .  Na kontrolu PC môžete použiť aj iný antivírusový program napríklad NOD32 alebo KIS . Tie som však netestoval pri tomto probléme .

* vysvetlivka – Skratka PC – počítač

Iný spôsob odvírovania nájdete napríklad TU .

Ako sa dostal do pc :

Problém ktorý som riešil bol na stránke eserial.cz . Posledné video úplne na spodnej časti stránky obsahuje vírus ktorý je umiestnený vo forme videa na ruskom úložisku . Jedná sa o zraniteľnosť ktorá sa Vám do PC dostane prostredníctvom JAVA .

UPDATE :  jedná sa o trojan W32/Ransom v českej mutácií . Avast hrozbu nezachytil ale kaspersky,nod32 podľa internetových diskusií s tým problém nemá.

Infikovaná url odkiaľ sa dostal do PC vírus :

infikovana url

 

Zobrazenie a označenie infikovaného miesta priamo na stránke eserial :

Dexter - S08E07 Dress Code online _ eSerial.cz

Infikovaný zdrojový kód ktorý bol vložený do stránky :

infikovany zdrojovy kod

Problém o skutočnosti že prevádzkovateľ weby eserial.cz má na webe takýto druh vírusu bol nahlásený na ČR políciu prostredníctvom kontaktného formuláru na ich oficiálnych stránkach „Hlášení kyberkriminality“ .
O spôsobe postupu či konanie voči prevádzkovateľovi nieje známe

 

One thought on “Návod ako odstrániť vírus policie české republiky úplne zadarmo

 1. Dobry navod, tento virus som odstranoval susedovi, zvolil som podobny postup v Safe mode stacilo odstranit cez startup manager exe subor ktory sa spustal hned po starte windowsu. Inak dnes je uz problem nainstalovat program bez vseliakych toolbarov, somarin a malwaru a spywaru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *