Microsoft má Bing Translate – preklad textu alebo webstránok

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 6 mesiacmi 10 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Už aj Microsoft má translátor , nezaostáva za google translate , teda ako sa to vezme . V každom prípade microsoft zo svojím translate , na adrese www.microsofttranslator.com prichádza na trh . Novinkou je preklad viet , slov, či webstránok . Cudzie jazyky tak rozpozná automaticky podobne ako translate.google.com , ponúka aj widget pre internet explorer či panel pre webové stránky .

Microsoft ponúka niekoľko možností, teda niekoľko nástrojov ako preložiť slovo, text, alebo web z cudzích jazykov na jazyk vám prijateľnejší. Pri surfovaní a hľadaní informácií na internete sa často preklikám k stránkam s cudzím jazykom. Ak stránka neobsahuje prekladač, tak používam jednu z alternatív, ktoré ponúka Microsoft. Ktoré to sú?

Keď už hovoríme o surfovaní a hľadaní informácií na internete, tak ako prvú alternatívu spomeniem Bing Translator (Prekladač).

Bing Translator (Prekladač):

bing translator

Práca s Bing Prekladačom je jednoduchá a rýchla. Stačí ak do ľavého textového poľa zadáte slovíčko, text alebo odkaz na internetovú stránku, zvolíte, do ktorého jazyka má Bing Prekladač danú časť preložiť. Následne kliknete na tlačidlo Translate (Prelož) a všetko prebehne automaticky. Text bude preložený strojovo, preto určite nájdete slová, ktoré nebudú preložené korektne. Ak veta nebude dávať zmysel, tak po zastavení myškou na určitom texte vám Bing Prekladač túto časť zvýrazní na preloženej strane aj na originálnej strane a vy si skontrolujete, alebo overíte správnosť slova. Funguje to v prípade prekladu internetovej stránky.

bing translate microsoftr

Ktoré jazyky Bing Prekladač pozná?

Angličtina, Arabčina, Čeština, Čínština (tradičná), Čínština (zjednodušená), Dánčina, Francúzština, Gréčtina, Hebrejčina, Holandčina, Japončina, Kórejčina, Nemčina, Poľština, Portugalčina, Ruština, Španielčina, Švédčina, Taliančina, Thajština.

Je ich celkom dosť, nie? Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že jazyky pomaličky, ale určite pribúdajú.

Bing Prekladač nájdete na adrese : www.microsofttranslator.com

 

Urýchľovače – Internet Explorer 8:

Druhá alternatíva, ktorú ponúka Microsoft, je preklad cez Internet Explorer 8, ktorý obsahuje aj urýchľovače.

Pre rýchly preklad slovíčka, alebo krátkeho textu pri surfovaní používam urýchľovače v Internet Explorer 8. Tak ako to je pri väčšine urýchľovačov, aj pri preklade je nutné slovíčko, alebo text označiť a následne už len použiť urýchľovač.

urychlovac internet explorer

Bing Translator urýchľovač nájdete v Galérii doplnkov http://www.ieaddons.com/cs/Details.aspx?Id=5416 IE8.

 

Microsoft Translator Widget:

Keď už prekladáme slovíčka, texty, alebo celé internetové stránky, tak prečo neumiestniť na svoj web priamo prekladač celej stránky. Bola by to zaujímavá možnosť, však? Predpokladám, že v blízkej budúcnosti by mohla byť táto alternatíva sprístupnená aj pre slovenský trh. O čo vlastne ide?

microsoft translator widget for websites

Za pomoci tejto aplikácie, ktorú môžete získať zadarmo http://www.microsofttranslator.com/Widget/ , vložíte do jadra svojho blogu, alebo internetovej stránky vygenerovaný kód a návštevníci si môžu jednoduchým výberom jazyka a potvrdením tlačidla preložiť váš web, alebo internetovú stránku do iného jazyka.

Microsoft Office prekladač:

Príde vám e-mailom dokument v cudzom jazyku a vy si ho chcete preložiť? Vyskúšali ste to už za pomoci Microsoft Office Word? Microsoft Office Word obsahuje vlastný prekladač. Ak vám však nebude stačiť preklad, ktorý obsahuje Microsoft Office Word už v jeho samotnej inštalácií, tak mu jednoducho priraďte cestu, kde sa on-line slovník nachádza.

microsoft office translator

Myslím že microsoft zo svojim bingom určite boduje , nové funkcie a aplikácie určite neuškodili .

One thought on “Microsoft má Bing Translate – preklad textu alebo webstránok

  1. Musim pochvaliť toho čo zrobil tutuo stranku dnes som nanu prišiel úplne náhodne a teraz čítam aké skvelé veci tu sú….odporučim ďalej zaujimave veci len tak dalej :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *