Livechatoo – Návod ako prispôsobiť aplikáciu pre “mobile devices”

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 3 rokmi 5 mesiacmi 20 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
– Návod ako prispôsobiť aplikáciu pre “mobile devices”
5 (100%) 1 vote

Pred nedávnom som písal o skvelej službe Livechatoo ktorá sa využíva ako live support alebo hlavne na eshopoch alebo firemných weboch. Informoval som taktiež o možností úplného vypnutia livechatoo v mobilných zariadeniach pri responzívnom dizajne alebo mobilných verziách webu. Tento mesiac livechatoo prišlo s novinkou – optimalizovalo svoju aplikáciu a vy tak už nemusíte vypínať zobrazovanie v mobiloch.

Stačí si v nastavení účtu aktivovať možnosť zobrazovania v mobiloch, a livechatoo sa automaticky prispôsobí zobrazovaniu v responzívnom dizajne alebo v akomkoľvek mobilnom zariadení.

Ak by ste sa rozhodli livechatoo mobilný responzívny dizajn zakázať a zobrazovať neprispôsobený chat stačí upraviť svoj existujúci kód na web:

livechatoo.com/sk/live-chat-api

Optimalizácia pre mobilné zariadenia aplikácie livechatoo. Ako na to?

livechatoo mobile device

Livechatoo vie automaticky prispôsobiť Vložené chat okno pre mobilné zariadenia. V mobilných zariadeniach je lišta menšia, je bez bublinky a chat sa otvára v novej stránke. Ak chcete vynútiť, aby sa použil alebo nepoužil režim pre mobilné zariadenia, nastavte parameter mobile na hodnotu true alebo false. Viac info o tom nájdete tu livechatoo.com/sk/live-chat-api#mobilne-zariadenia.

livechatoo.embed.init({account : '...', lang : 'sk', side : 'right', mobile : true});

Ako na úplné vypnutie livechatoo v mobiloch :

Táto možnosť je stále dostupná a funkčná pomocou tohto návodu.

Odporúča sa však používať pôvodný kód z administrácie livechatoo a aktivovať si prispôsobenie livechatoo aplikácie pre responzívny dizajn. Výber voľby je však na Vás či preferujete zobrazovanie aplikácie v mobilných zariadeniach alebo nie.

 

Lukáš Prelovský

Moje témy sú internetový marketing , rozbiehanie eshopov , tvorba webov , webdesign a návody na software. Som zakladateľom bezplatného eShop poradenstva a združovania WooCommerce SK + CZ komunity na Facebooku. Viac na stánke o mne.

Ak chcete nadupaný Web alebo e-shop kliknite pre SK alebo CZ trh. Ak máte nejaký problém a chcete využiť moju platenú asistenciu na riešenie problémov s IT, využite službu IT Pomoc na diaľku – platená podpora 24/7. Sledujte ma na Facebooku , Google plus + alebo Twitteri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *