Rýchly preklad ? Google Translate integrovaný do Google chrome

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 14 rokmi 2 mesiacmi 16 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

O tom že google translate je nepochybne rýchla a spolahlivá služba hovoriť netreba . Tento krát však google túto službu integoroval do svojho prehliadača webu Google Chrome . V prípade že používate niaké prekladače textu alebo webstránok , táto kombinácia stojí za vyskúšanie .


Spoločnosť Google rozšírila vývojovú verziu svojho prehliadača Chrome o zaujímavú funkčnosť, preklad stránok v inom jazyku do jazyku užívateľa.

Funkčnosť využíva preklad pomocou služby Google Translate, pre užívateľa je preklad ešte viac transparentný ako pri využívaní doterajšieho rozšírenie pre Chrome pre preklad. Funkčnosť sa nachádza v piatok vydanej vývojovej verzii 5.0.317.2 pre Windows. Po návšteve stránky v inom jazyku ako je užívateľské rozhranie prehliadača detekuje Chrome jazyk stránky a v lište navrchu stránky ponúkne preklad. V možnostiach je možné nastaviť, aby sa daná stránka nikdy neprekladala alebo aby sa neprekladala nikdy žiadna stránka v rovnakom jazyku, ako má táto stránka. Na preloženej stránke informuje Chrome o jej preložení a v možnostiach umožňuje nastaviť, aby sa stránky v pôvodnom jazyku práve zobrazenej stránky vždy prekladali plne automaticky.


Preklad stránok zabudovaný do Google Chrome

Funkčnosť ale zatiaľ nie je implementovaná úplne bezchybne a niekedy sa napríklad zobrazí informačná lišta o preložení zároveň s lištou ponúkajúcou preklad. V novej verzii sú zároveň funkčné detailné možnosti konfigurácie cookies, pop-upov, obrázkov, JavaScriptu a pluginov. V prípade pop-upov, obrázkov, JavaScriptu a pluginov je ich možné povoliť alebo zakázať na všetkých stránkach, prípadne zakázať na všetkých stránkach s výnimkou stránok v špecifikovanom zozname výnimiek.

Download :

Vývojárska verzia na dev.chromium.org.  (build 5.0.317.2)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *