Rýchly preklad ? Google Translate integrovaný do Google chrome !

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 7 rokmi 7 mesiacmi 11 dnami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
Rýchly preklad ? integrovaný do !
5 (100%) 1 vote

O tom že google translate je nepochybne rýchla a spolahlivá služba hovoriť netreba . Tento krát však google túto službu integoroval do svojho prehliadača webu Google Chrome . V prípade že používate niaké prekladače textu alebo webstránok , táto kombinácia stojí za vyskúšanie .


Spoločnosť Google rozšírila vývojovú verziu svojho prehliadača Chrome o zaujímavú funkčnosť, preklad stránok v inom jazyku do jazyku užívateľa.

Aj ja fakturujem v superfaktúre! Vyskúšajte na 30 dní zdarma plnú verziu software. Vaši zákazníci môžu uhradiť Vašu faktúru cez platobnú bránu priamo v e-maily alebo PDF faktúre!

Funkčnosť využíva preklad pomocou služby Google Translate, pre užívateľa je preklad ešte viac transparentný ako pri využívaní doterajšieho rozšírenie pre Chrome pre preklad. Funkčnosť sa nachádza v piatok vydanej vývojovej verzii 5.0.317.2 pre Windows. Po návšteve stránky v inom jazyku ako je užívateľské rozhranie prehliadača detekuje Chrome jazyk stránky a v lište navrchu stránky ponúkne preklad. V možnostiach je možné nastaviť, aby sa daná stránka nikdy neprekladala alebo aby sa neprekladala nikdy žiadna stránka v rovnakom jazyku, ako má táto stránka. Na preloženej stránke informuje Chrome o jej preložení a v možnostiach umožňuje nastaviť, aby sa stránky v pôvodnom jazyku práve zobrazenej stránky vždy prekladali plne automaticky.


Preklad stránok zabudovaný do Google Chrome

Funkčnosť ale zatiaľ nie je implementovaná úplne bezchybne a niekedy sa napríklad zobrazí informačná lišta o preložení zároveň s lištou ponúkajúcou preklad. V novej verzii sú zároveň funkčné detailné možnosti konfigurácie cookies, pop-upov, obrázkov, JavaScriptu a pluginov. V prípade pop-upov, obrázkov, JavaScriptu a pluginov je ich možné povoliť alebo zakázať na všetkých stránkach, prípadne zakázať na všetkých stránkach s výnimkou stránok v špecifikovanom zozname výnimiek.

Download :

Vývojárska verzia na dev.chromium.org.  (build 5.0.317.2)  • Lukáš Prelovský

    O autorovi : Lukáš Prelovský

    Moje témy sú internetový marketing , rozbiehanie eshopov , tvorba webov , webdesign a návody na software. Som zakladateľom bezplatného eShop poradenstva a združovania WooCommerce SK + CZ komunity na Facebooku.Viac na stánke o mne. Sledujte ma na Facebooku , Google plus + alebo Twitteri. Ak chcete nadupaný Web alebo Eshop kliknite pre SK alebo CZ trh.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *