Aplikácia na mobil pre šport – Endomondo (Android+iOS)

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 9 rokmi 9 mesiacmi 1 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Internetové technológie z nás robia ľudí závislých na internete, chatoch s neznámymi ľuďmi, sociálnych sieťach… Osobne voľný čas trávim najradšej športom možno aj preto, že hodne času trávim práve pri počítači. A kedže mám jeden z tých úžasných dotykových telefónov ktoré vo mne taktiež budujú istú závislosť pretože v istom zmysle zjednodušujú život :-) A tak sa z telefónu snažím vyťažiť čo najviac.

Nainštalovala som si teda jednu s tých najkomplexnejších aplikácií na aké som v poslednom čase narazila. Dovoľte aby som vám predstavila aplikáciu určenú pre šport a voľný čas Endomondo. Poskytne vám komfort pri vašich športových a voľnočasových aktivitách.

endomondo_logo

Inštalácia je úplne jednoduchá. Appku si stiahnete rovno cez vaše zariadenie prostredníctvom google play obchodu. Prihlásite sa cez facebook účet, gmail účet alebo si vytvoríte nový účet na endomondo.com. Tam máte viac možností k dispozícii. Môžete si tu nastaviť váš účet dať fotku, zadať váhu, výšku, vek a všetko ako to už býva pri týchto virtuálnych tréneroch.

Keď sa prihlásite cez webstránku www.endomondo.com na svoj účet môžete si tam okrem vyplnenia profilu plánovať tréningy rôznych športových aktivít a tiež tam môžete poslať žiadosť svojim priateľom aby sa pridali k vám a tak môžete zdielať informácie ako na sociálnych sieťach. Vzájomne sa s priateľmi podporíte vo svojich športových výkonoch :-) a to vás môže posúvať vpred na vyššiu úroveň pretože vo svojej podstate každý športovec je súťaživý a má chuť byť čoraz lepší a lepší.

endomodo

V telefóne si nastavíte aký šport idete robiť, zapnete GPS, a môžete spustiť znak play, ktorý odštartuje vašu aktivitu. V honej časti je zelená lišta kde nájdete názov “endomondo” pod čím sa skrýva menu kde nájdete historiu, trasy, priateľov, nastavenie, uprade, … ďalej na tejto lište nájdete obálku, ktorá vám signalizuje nové správy napr. ak niekto označí vašu ubehnutú trasu alebo aktivitu. Potom je tu jedna výborná vec a to je notička tam si pustíte ku svojmu obľúbenému športu aj obľúbenú hudbu a už nič nemôže byť krajšie pri tejto činnosti :-) A na konci máme už len také tri bodky nad sebou pod, ktorými sa skrýva Audio setting a Exit. Na hlavnej časti displaya vidíte ubiehajúci čas od začiatku aktivity, prejdeté kilometre, rýchlosť km/h a formu aktivity (skating, cycling, running, hiking,…)

Z  môjho pohľadu je to veľmi dobrá aplikácia takže ju odporúčam všetkým čo sa bez mobilu nepohnú z domu, radi počúvajú hudbu pri športových aktivitách a chcú si merať svoj výkon.

Stahujte do svojich mobilov tu :

Android :

Endomondo - Running & Walking
Endomondo - Running & Walking

iOS /Apple :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *