Andrej Kiska : Ľudia vám budú hovoriť že to nejde nenechajte sa odradiť

closeUPOZORNENIE ! Tento článok bol publikovaný pred 10 rokmi 3 mesiacmi 12 dňami preto informácie už nemusia byť aktuálne.
5/5 - (1 vote)

Dnes vám priblížim príbeh úspešného podnikateľa z Popradu . Aj tak by sme mohli nazvať Andrejov príbeh ktorý by mohol inšpirovať mnohých ľudí k lepším činom a možno aj k plneniu svojich snov. Vo video prednáške z gymnázia ktorú si môžete pozrieť pod týmto textom prednášajúci porozprával o svojich začiatkoch a cieľoch.

Andreja môžete poznať s aktuálnej snahy ako kandidát na miesto prezidenta Slovenskej Republiky. Toto video som videl pred asi 2 rokmi keď vzniklo a aj napriek tomu si myslím že aj dnes má čo povedať hlavne mladým ľuďom. Z Popradu odkiaľ pochádza sa po revolúcií v roku 1989 rozhodol využiť otvorené možnosti a vyskúšať prácu v zahraničí. Išiel do USA za zamestnaním a tak v roku 1990 odletel z Prahy do New Yorku. V USA najskôr začal pracovať ako zamestnanec na stavbe domov. Tuto prácu robil len 2 dni a ako sám tvrdí je manuálne maximálne nezruční. Ďalej pracoval na benzínovej pumpe pričom majiteľa upútal najmä jeho plynulou angličtinou a ruštinou . Vedel navyše aj nemecky. V tom čase tvrdo pracoval od pondelka do nedele. Na tejto ťažkej ceste sa rozhodol zmeniť prácu na základe ponuky od poľských podnikateľov v USA. Stal sa riaditeľom pobočky firmy. Podmienka však bola aby si kúpil akcie tejto spoločnosti. Firma skrachovala po pár týždňoch od jeho investície a prišiel tak o všetky peniaze čo za 1,5 roka zarobil. V USA majú veľkú tendenciu mladý ľudia chuť podnikať , prijať na seba riziko. Keď videl imigrantov aj s dobrou prácou ktorý sa tam usadili a žili nevidel v nich šťastných ľudí. Po čase sa vrátil späť na Slovensko.

Inovuj alebo neprežiješ

Svoje podnikanie začal v oblasti zlatníctva neskôr sa firma zaoberala aj dovozom zlatých šperkov. Založili aj v USA firmu ktorú neskôr zatvorili. Napadla ho myšlienka o vytvorenie splátkového systému. V tom čaše mali obyčajný ľudia problém získať financie od bánk. Ak aj financie v podobe pôžičky dostali úroky boli viac ako 20% . Jeho myšlienka spočívala v predaji tovaru obyčajným ľuďom s nízkym úrokom.

Založil :

  • Triangel – predaj tovaru na splátky na predajniach – Popradská firma sídlo stále v Poprade
  • Quatro – pôžičky na základe platobných kariet visa,maestro,mastercard…
  • Zisk spoločností : 600 miliónov. skk po zdanení .  900 000 klientov , quatro prekonanie konkurencie ako :  Francúzky Cetelem, General Electric – MultiServis,HomeCredit – kapitál Česká pojišťovna. V roku 2005 svoje podiely odpredal Vúb Banke.
  • Dobrý anjel – najúspešnejšia nefiremná charita viac info na : www.dobryanjel.sk

Najskôr bola úspešná firma Triangel no po zmene obchodnej stratégie sa pozícia Trianglu zmenila a firmu predbehla druhá firma Quatro ktoré robilo v tom čase cca 20 000 zmlúv mesačne.

Video prináša rozbehnisa.sk – Inšpirujte sa na vimeo.com/rozbehnisa.

Peniaze človeka nespravia štastným

Založil systém dobryanjel.sk a rozhodol sa zvyšok svojho života venovať charite. Projekt je orientovaný na pomoc ľuďom ktorý majú rakovinu. Zo svojich financií dal do projektu 30mil SKK a za 5 rokov na trhu sa stala najúspešnejšou slovenskou neziskovou organizáciou pričom vyzbierala vyše 20 miliónov eur ktoré pomohli už viac ako 5 000 rodinám.

KISKA-468x60

andej-kiska-biografiaAndrej Kiska je úspešný podnikateľ a filantrop. V roku 2006 získal ocenenie Manažér roka. Po 15 rokoch podnikania sa rozhodol predať svoje podiely v prosperujúcich spoločnostiach Triangel a Quatro a začal sa venovať neziskovému sektoru.  Je zakladateľom najúspešnejšej nefiremnej charite Dobrý Anjel. Za svoje filantropické aktivity získal v roku 2011 Krištáľové krídlo. V roku 2014 sa uchádza o post kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky. Viac info na Wikipédia.sk .

One thought on “Andrej Kiska : Ľudia vám budú hovoriť že to nejde nenechajte sa odradiť

  1. Ja mám Kisku rád .. veľa ľudí ho neznáša a ohovára, ale myslím si že to je iba vďaka tomu že mu závidia a samy nedokážu spraviť všetko to čo spravil on. Máme dobrého prezidenta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *